Pieniądze na otwarcie i rozwój firmy – skąd je pozyskać?

0

Założenie firmy wymaga konieczności posiadania określonej ilości środków na start. Tylko nieliczni dysponują odpowiednim kapitałem. Nie oznacza to jednak, że wszyscy pozostali muszą porzucić marzenia o własnej działalności. Środki mogą zdobyć gdzie indziej. Skąd wziąć pieniądze na założenie firmy?

Pieniądze na otwarcie firmy z urzędu pracy

Pieniądze na założenie firmy można dostać z urzędu pracy. Jednak wcześniej trzeba spełnić określone warunki. Najważniejszy to status osoby ubiegającej się o dotację – wnioskodawca musi być zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna. Co więcej, datację można otrzymać tylko raz, zatem nie mogą się o nią ubiegać osoby, które wcześniej dostały już np. dofinansowanie z Funduszu Pracy lub środku publiczne na podjęcie działalności gospodarczej czy rolniczej. Warto również pamiętać, że w niektórych przypadkach, dotacja z urzędu pracy może okazać się niewystarczająca. W ten sposób można uzyskać pieniądze na otwarcie firmy w wysokości nie większej niż sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia.

Pieniądze na założenie firmy z dotacji unijnej

Pieniądze na założenie i rozwój firmy można uzyskać również z dotacji unijnej. Warunki otrzymania takiej dotacji oraz jej wysokość będą się różnić, w zależności od tego, z jakiego programu wsparcia skorzysta wnioskodawca. W poszczególnych województwach mogą działać inne programy, skierowane do różnych grup społecznych i osób w różnych wieku. Tego typu dotacje najczęściej są przeznaczone dla osób w trudnej sytuacji na rynku pracy lub zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Pożyczka na start w biznesie

Kolejny sposób na uzyskanie środków na otwarcie firmy to wzięcie udziału w programie „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. W ramach tego programu można otrzymać pożyczkę od Banku Gospodarstwa Krajowego na bardzo atrakcyjnych warunkach: oprocentowanie wynosi 0,01% lub 0,03% w skali roku, nie jest naliczana prowizja, a okres spłaty to maksymalnie 7 lat. Są jednak pewne warunki: maksymalna kwota pożyczki nie może przekroczyć dwudziestokrotności przeciętnego wynagrodzenia, czyli ok. 100 000 zł.

Pieniądze na rozwój firmy z kredytu konsumenckiego

Jeden z prostszych sposobów na uzyskanie pieniędzy na założenie firmy to kredyt konsumencki w Smartney. Dlaczego to taki prosty sposób? Wszystkie formalności można załatwić szybko, a do tego w 100% online. Co więcej, maksymalna kwota, jaką można uzyskać to aż 60 000 zł. Taka ilość pieniędzy powinna wystarczyć na otwarcie niewielkiej firmy. Zatem, jeśli szukasz pożyczki na otwarcie firmy i chcesz ją uzyskać przy minimum formalności, kredyt konsumenci to oferta stworzona dla Ciebie.