Jakie dokumenty są wymagane do wzięcia pożyczki?

0

Aby wziąć pożyczkę, nie musisz odwiedzać siedziby banku czy innej instytucji finansowej. Wszystkich formalności możesz dokonać on-line. Wyjaśniamy, jakich dokumentów może zarządzać pożyczkodawca.

Pożyczka na dowód on-line – formalności

Jeżeli planujesz skorzystać z szybkiej pożyczki na dowód, możesz spodziewać się, że proces jej przyznawania będzie stosunkowo prosty i szybki. Przede wszystkim, jak łatwo się domyślić, będziesz potrzebował dowodu osobistego. Dane z dowodu (m.in. imię, nazwisko, data urodzenia, seria i numer dokumentu, PESEL) będą potrzebne do wypełnienia wniosku o pożyczkę. Jest to formularz on-line, za pomocą którego określasz, jaką kwotę pieniędzy chciałbym pożyczyć. Wysyłanie skanu dowodów osobistego w celu weryfikacji jest rozwiązaniem, które wiąże się z ryzykiem.

Pożyczkodawca musi zweryfikować autentyczność danych, które podałeś. W przypadku pożyczek on-line najczęstszą metodą weryfikacji jest wykonanie przelewu bankowego na niewielką kwotę (np. 1 zł). Pożyczkodawca sprawdza wtedy, czy dane przypisane do konta bankowego zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku kredytowym. Wszystkich formalności dokonasz, nie wstając od komputera.

Przed udzieleniem pożyczki on-line pożyczkodawca sprawdza Twoją historię kredytową, aby zyskać pewność, że będzie w stanie spłacić zobowiązanie. W tym celu wysyłane są zapytania do baz danych takich jak BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowy Rejestr Długów).

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Część pożyczkodawców wymaga okazania dokumentów, które informują o wysokości Twoich dochodów. Może to być np. zaświadczenie wystawione przez pracodawcę, wyciąg z konta, na które wpływa wynagrodzenie, rachunki za wykonanie umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Na podstawie tych danych pożyczkodawca ocenia, jaką kwotę pieniędzy może Ci pożyczyć bez ponoszenia większego ryzyka.

Szybszym rozwiązaniem, które nie wymaga dostarczania wymienionych wyżej dokumentów, jest pożyczka na dowód bez zaświadczeń. Pożyczkę w Smartney otrzymasz nawet w ciągu kilku minut, bez formalności mających na celu ustalenie wysokości Twoich zarobków. Jeżeli zweryfikujesz się za pośrednictwem bankowości elektronicznej, możesz wnioskować o pożyczkę w wysokości nawet do 60 tysięcy złotych. Jeżeli skorzystasz z przelewu weryfikującego, możesz otrzymać do 15 tysięcy złotych. Pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet tego samego dnia. Zapomnij o skomplikowanych formalnościach!